Blogumda Yenilikler...

Ağustos 02, 2019

Bloguma bazı yenilikler getirdim ve bazı düşüncelerim daha var blogumla ilgili.
Öncelikle Instagram hesabımı kapatmıştım. Çünkü zaman kaybını geçiyorum bir de Instagram'ı üye olduğumdan beri sevememiştim. Sadece herkes orada diye üye olmuştum. Sevmememin nedeni ise "kısıtlamalar". Yani özgürce resim koyamıyorum. Sen sonuçta insanların resim koymaları için bir sosyal medyasın. Neden ben resmi kırpmak, kesmek zorundayım ki? Sonra albüm paylaşıyorsun ama bunu sonradan düzenleyemiyorsun. Belki ben oradan bir resmi silmek istiyorum, niye hepsini silmek zorundayım ki? Belki değişik bir yerine takıldım ama takıldım mı takıldım 😂 Neyse bu yüzden bloguma bir "Fotoğraf Arşivi" bölümü ekledim. Bu bölüme sadece fotoğraflarımı koyuyorum (link). Böyle daha çok sosyal medya gibi kullanacağım o bölümü. Bu fotoğrafların hepsi anasayfada gözükmeyecek fakat bir gönderiye girdiğiniz zaman sol kısımda bulunan "Son Fotoğraflar" eklentisinde son resimlerimi galeri şeklinde görebileceksiniz. Ve üzerine tıkladığınızda  o fotoğrafla ilgili yazımı ya da konuyla alakalı daha fazla resim görebileceksiniz.


Bunun yanı sıra "Kütüphane" bölümünde değişiklikler yaptım. Önceden orada Goodreads sitesinin bir eklentisi vardı. Tüm okuduğum kitapları görebiliyordunuz. Onun yerine artık kendim kitapları ekliyorum ve okuduğum kitaplarla ilgili detaylı bilgiler bulunacak (genel bilgiler, yazar hakkında, inceleme, alıntılar, özet gibi).

Önceki gönderimde (link) blogger temaları ve blogger eğitiminin bulunacağı başka bir blog açmaktan söz etmiştim. Bundan vazgeçtim. Yeni blog açmak yerine Fotoğraf Arşivi için yaptığım gibi olacak. Yine bu blogumda kolaylıkla ulaşabileceksiniz yani.

Ayrıca sosyalleşmeye başladım! Yeni bloglar takip etmeye başladım. Başkalarının tecrübelerini, yazılarını okumakta yazmak kadar eğlenceliymiş! Sayelerinde daha fazla şey öğrenmeye başladım.

Bunu okuyucularıma (çünkü artık okuyucularım var!!:) bilgilendirme olarak yazmış bulundum.
Herkese iyi günler dilerim...

17 yorum

 1. yeniliklerinle daha keyifle devam et umarım ki blog yazılarına ben keyifle okuyorum yettiğimce yorum da bırakmaya çalışıyorum :) instagram başka alem herkes başkası iyi sanıp haset evresine ışık hızıyla geçiyor

  YanıtlayınSil
 2. iyi günler
  Bende yeniliklerden yanayım . Başarılar

  YanıtlayınSil
 3. Birşeylerle uğraşmak, yeni fikirlere açık olmak insana iyi geliyor. Blog dünyasında da bunlar yeterince var. Bloğunuzda başarılar:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle... Bloguma hoşgeldiniz ve teşekkür ederim:)

   Sil
 4. Benim bloguma da beklerim Zeynep Hanım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bloguma hoşgeldiniz. Blogunuzu hemen ziyaret ediyorum...

   Sil
 5. Blogunu beğenerek okuyorum, başarılarının devamını dilerim...

  YanıtlayınSil
 6. Eğlenceli bir yazı olmuş. Bloğunu sevdim:) Ama bloğunu takip etme butonunu göremedim. Bu arada hakkımda kısmında blog yazmaya başlama tarihi hatalı olmuş sanırım bir bak istersen :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle bloguma hoşgeldin...
   Tarihle ilgili bildirimin için teşekkürler, hemen göz atıyorum ona.
   Sol kısımda "BLOGGER DÜNYASI'NDA YENIYIM! BLOGUMU BEĞENIRSENIZ IZLEMEYE ALABILIRSINIZ!" adı altında izleyiciler kısmı açıktır. Kategori kısmının hemen altında...

   Sil
 7. sosyalleşmek güzeldir :) sizi izlemeye aldım

  YanıtlayınSil
 8. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlayınSil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.