Kuşlarla Münasebetim

Aralık 26, 2019


26.12.2019 08:50
Öncelikle günaydın ve yukarıdaki müziği açıp bir rahatlamanızı rica edeceğim çünkü bugün sabah sabah yaşadığım münasebetsizlikler benim sinirimi yükseltti. Sabahın yedisinde huzurlu bir şekilde masamın başındayken, yağmuru izleyip ah birde kar yağsa diye düşünürken bakın başıma gelenlere!


Burası benim köşem. Benim çalışma alanım, kitap okuduğum, kahvemi içtiğim, blog yazıları yazdığım ve dışarıyı izleyerek düşüncelere, hayallere daldığım köşem. Ayrıca önceki bir gönderimde bahsetmiştim (LINK), camımın karşısındaki ağaçlarda ve elektrik direklerinde kuş toplantıları olur. Tekrar paylaşmak istiyorum o resimleri:Bu kuşlar toplantılarında nereye göçsek gibi önemli konuları tartışırken aynı zamanda gördükleri insanların ne kadar tuhaf oldukları hakkında dedikodu yaparlar. Ayrıca bir insanın ilk defa Kraliçeleri olan Saienna* ile bir araya geldiğinden ve bir yere doğru yola koyulduklarından bahsediyorlar. Nereye gidiyorlarmış, Saienna gerçekten de düşündükleri yere götürüyor olabilir miymiş bu insancığı? Eğer Zeynep bir zahmet devam ettirebilirse öyküsünü öğreneceklermiş, tabi devam ettirebilirse! Kaç zamandır yazmıyormuş. Kimisi bence o yazamaz diyor, kimisi bu insancıklardan ne beklenir ki zaten diyor. Üzerine bir de kikir kikir gülüşüyorlar! Yerin dibine sokuyorlar yok zaten daha masal ile öykünün ayrımını bilmiyor**, yok bir de üniversite okuyormuş. Hatta fikirlerinin, hayal dünyasının artık tükendiğini söyleyen bile var!  Yok canım daha neler! Sinirle kapatıyorum camımı ve perdemi. Benimde hayatım var, vizelerden tam üç hafta sonra finallerim başlıyor, yapılacak bir çok şey var. İzin verirseniz kuşlarım önce kendi sorumluluklarımı bir halledeyim sonra gerisi gelecek!
***
-------------------------------------------------------
Bir kısmını yazmış olmama rağmen Bir Yaprak Düştü öykümü finallerimden sonra ikinci bölümünü tamamlayıp paylaşmayı planlıyorum. Bilginize...
Okumadıysanız Hemhem'in Doğuşu adı altında kısacık bir öykü yazmıştım onu okuyabilirsiniz: LINK *Kraliçe Saienna: Yazdığım kısa öykü de geçen karakter: LINK
**Bir Yaprak Düştü öyküme başladığımda masal olarak tanıtmıştım fakat daha sonradan bir takipçimin bildirimi üzerine aslında masalın sözlü olabileceğini, benim çalışmama uymayacağı hakkında beni bilgilendirmişti.
***Kendime eleştiridir bu yazdığım.

14 yorum

 1. Kuşları merakta bırakmamak lazım Zeynep'ciğim :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız ama sorumluluklar olunca beklemek zorundalar:)

   Sil
 2. İstemen yeter Zeynep, sen yaz biz bekliyoruz :)))

  YanıtlayınSil
 3. Kuşları severim mutluluğa uçuyorlar hergun saatlerce

  YanıtlayınSil
 4. ha haaaa dedikoduculaaar :) çok tatlıydu bu yazın yaaa :)

  YanıtlayınSil
 5. şimdiden kolaylıklar sanaaa ye bitir onlarıııı vizeleriii :)

  YanıtlayınSil
 6. Manzara, kuşlar, yazı... Çok hoş. :)

  YanıtlayınSil
 7. bu güzel yazını koydum bloguma hihi :)

  YanıtlayınSil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.