📺Dizi: The Mandalorian 1. Sezon

Şubat 01, 2020

ÖNEMLİ NOT: İzlemeyi düşünenlerin izledikten sonra bu yazımı okumasını tavsiye ediyorum. Dizi ile ilgili detaylı (spoiler) konulara değinebilirim.
Genel Bilgiler

Mandaloryalı (The Mandalorian), 2019 yılının sonlarına doğru, 12 kasımda, Disney tarafından yayınlandı. Birinci sezonu 27 kasımda tamamlanmış olup sekiz bölümden oluşmakta ve her bölümü otuz - kırk beş dakika kadar sürmekte.

Dizinin Konusu

Mandaloryalılar normalde Yıldız Savaşları (Star Wars) evreninde önceden var olan fakat bir savaş sonucunda yok olan ve gezegenleri , Mandalor, yıkılan bir ırktır. Bu dizide Maldoryalı bir ödül avcısının başından geçen maceralar anlatılıyor. Her şey Yoda'nın ırkına mensup bir bebeği bulmasıyla başlar. Ben çok beğendim. Çok sürükleyici ve heyecanlı.

Oyuncular ve Roller

Mandaloryalı/Ödül Avcısı - Pedro Pascal
Ben bir Mandaloryalıyım ve silahlar benim dinimin bir parçası.
Pedro Pascal, Mandaloryalı rolünü üstleniyor. Diziyi izlerken eğer önceden kimin oynadığına bakmadıysanız diziyi izlediğinizde çok merak edeceksiniz çünkü yukarıda görülen zırhını son bölüme kadar çıkarmıyor ve merak içinde kalıyorsunuz. Oyunculuk şahane, çok uymuş.
Mandaloryalı olarak çok şahane bir ödül avcısı. Ödül avcıları arasında en iyi zırha ve en iyi silahlara sahip olmanın yanı sıra beceriklilik, ustalık, sezgi, öngörü, atiklik, güç gibi konularda da ona yaklaşabilen başka biri daha yok!

Bebek Yoda (?)

İşte beni diziye bağlayan asıl şey! Tamam hakkını yemeyeyim diziye birçok şey bağladı beni ama bu baambaşka bir şey! Şu surata bakın, nasıl tatlı! Dizi de hareketleriyle, duruşuyla, bakışıyla, her şeyiyle insanı sevimliliğle çıldırtıyor! İşte ödül avcımızın başına da ne gelirse bu küçük yaratık yüzünden geliyor. Çoğu kişi bu bebeğin Yoda'nın bebekliği olduğunu söylesede dizide henüz bu tam belli değil. Oladabilir, olmayadabilir. Bu yaratığımız elli yaşında. Ama evet o hala bir bebiş! Çünkü onun ırkı yüzleeerce yıl yaşıyor.


Bunun oyuncağı çıktığı anda almayı bile düşünüyorum! :)

Cara Dune - Gina Carano 
Gina Carano'da karşımıza en az bizim Mandaloryalı kadar güçlü bir kadın savaşçı olarak çıkıyor. Birbirinden hoşlandıkları da çok belli dizide! Beraber savaşıyorlar çoğu zaman ve birbirlerini hiç yüz üstü bırakmıyorlar.

Moff Gideon - Giancarlo Esposito
Eveeet, bakın burada kim varmış. Breaking Bad'in kötü karakteri Gus, burada da kötü karakter olarak karşımıza geliyor! Moff Gideon gizemli bir kişilik ve Yoda bebeğe karşı kötücül planları var! Bu planları bu sezon görmesekte diğer sezonda büyük ihtimal göreceğiz.

Yıldız Savaşları (Star Wars) hayranıysanız ya da hiç izlememiş bile olsanız kurgu aksiyon severlerdenseniz kesinlikle izlemelisiniz!

Kaynaklar:
Resimler sırasıyla: Flipboard | CNET | Rolling Stone | Den of Geek

8 yorum

 1. Geçen yoda lego bile gördüm de en çok örenler hoş da oturup amigurumisini öremedim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hiç örgü işlerinden anlamıyorum:)Ama örgü bebek Yoda çok hoş geliyor kulağa!:)

   Sil
 2. Diziyi izlemediğim için yorumunu okuyamadım ama listemde olan ve her gördüğüm yeni yorumla birlikte üst sıralarıma çıkan bir dizi. Yakında izlerim umarım :)

  YanıtlayınSil
 3. Bende takip etmiyorum ama izlenebilir bir diziye benziyor tanıtım için teşekkür ederiz sizi takibe aldım saygılar.

  YanıtlayınSil
 4. izliycem ben de madem sona okuyuum, baby yoda yı merak ediyoreee :) mom adlı dizideyim komedi anne kız komiiik :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İzlemelisin bebek Yoda çook sevimli, diziye acayip derecede bağlıyor insanı:)) Ona da bakacağım teşekkürler öneri için!

   Sil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.