Manavgat Şelalesi | Pandemi Dönemi Tatil Deneyimim 2

in Antalya, TürkiyeÖnceki gönderilerimin bir tanesinde kampa gittiğimizden ve çok fazla sorun çıktığından bahsetmiştim (tık). Normalde beş gün kalacağımız gezimizin ilk akşamında dönmüştük. Fakat buraya daha sonra tekrar istediğimiz vakitte dönme şansımız vardı. Blog arkadaşlarımdan Deeptone şöyle bir yorum bırakmıştı: "...artık denize kan verdin, denizle kan kardeşi oldun, artık bişi olmaz sana denizde, kutsandın sen" Yazımı okuyanlar neden böyle yazdığını anlayabilir. Hem bu yorum üzerine hem de tatilimize bir şans daha verelim diyerek tekrardan Alanya'daki İncekum Kamp Alanı'na çarşamba günü yani 26.08.2020 tarihinde gitmiş bulunduk. Ve iyiki gitmişiz! İnanılmaz güzel zaman geçirdim. İşte pandemi dönemi tatil deneyimim de sırasıyla anlatacaklarım:
Korona Dönemi Tatil Deneyimim (ilk yazım)
→Manavgat Şelalesi
→Alanya Kalesi (eklenecek)
→Dim Mağarası (eklenecek)
→İncekum Orman Kampı (eklenecek)

Manavgat Şelalesi
Türkiye'mizin inanılmaz güzelliklerinden biri olan Manavgat Şelalesi, Antalya'nın en büyük ilçelerinden biri olan Manavgat'da yer alıyor. Alanya'dan 62, Antalya'dan 76, Side'den ise 8km kadar uzaklıkta olup bizim kaldığımız İncekum Orman Kampı'ndan 36km kadar uzaklıktaydı. Manavgat Şelalesi'nin etrafında ise bir çok konaklama yeri mevcut. Otel, apart, pansiyon ne isterseniz var diyebilirim.
Giriş ücreti bulunuyor. Öğrencilere 7tl, diğerini ise pek hatırlayamamakla beraber 8-10tl arası bir şey olması gerek. Şelale, Manavgat Çay'ı üzerinde yer alıp 4m'lik bir falezden düşmesine rağmen geniş bir alana yayılıyor.Biletlerinizi aldıktan sonra etrafınızı hediyelik eşya dükkanları, dondurmacı, restoran gibi yerler sarıyor. Ayrıca eğitilmiş papağanları resim çekmek için kullanan fotoğrafçılarda bulunuyor. İnanılmaz güzellikteki şelalenin önünde dost canlısı papağanlarla fotoğraf çekilmekte mümkün. Çok zekiler, fotoğrafçı ne derse ona uyuyorlar, hiç ses çıkarmıyorlar. Bir çok muhabbet kuşum olmasına rağmen hiç bu kadar büyüklükte bir kuşu elime almamıştım.
Hala pandemi gibi değişik bir dönemin içinde olmamıza rağmen bu güzelliğe karşı dayanamamış olan turistler vardı baya. Maskelerini çoğu takmıştı. Girişte ateşler de ölçüldü, sosyal mesafeye de biz gittiğimiz de uyuluyor gibi gibiydi.

Mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerden. Görüntüsü, doğası, suyu, havası, verdiği enerji inanılmaz güzel.


***
Instagram: @kayipfisilti

***11 yorum

 1. Sanırım eskiden düşü yüksekliği daha fazlaymış, fakat yine de güzel yer:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Düşü yüksekliğini bilmiyorum ama daha fazla su olduğunu ben de duydum,
   teşekkürler yorumunuz için=)

   Sil
 2. Çok güzel... Ama bu dönemde başka bir yere gitmek korkutuyor beni.

  YanıtlayınSil
 3. Çok güzel bir tatil geçirmişsin! Renkler gerçekten de muazzam!

  YanıtlayınSil
 4. daha önce gittik muhteşem bir yer :) fotoğraflar çok iyi çok çanlı çıkmış bayıldım :)

  YanıtlayınSil
 5. ne ferah ne hoş fotileer :)

  YanıtlayınSil
 6. Fotoğraflar çok güzel. Bir zamanlar, sabahın köründe, daha burası açılmadan görevlinin izni ile girmiştim. Süper bir yer. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Görevli tanıdığınız mıydı ki acaba:) Evet çok güzeldi gerçekten:)

   Sil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Kayıp Fısıltı