Güney Şelalesi'nde Çok Gizli Geçit

in Denizli, Kumkısık, Denizli, Türkiye


Voovv... Bir gezi yazısı daha... Öncelikle şunu tekrar belirtmek istiyorum biz gittiğimiz her yerde sosyal mesafeye uyuyor ve maskemizi takıyoruz. Sadece fotoğraf çekilmek için insanlardan uzak yerlerde maskemi çıkartıyorum. Açıkçası bir süre gezi yazısı yazamayacağımı düşünmüştüm son korona vakalarından sonra.  Ama alınan önlemler bir hayli garip ama konumuz bu değil. Konumuz Güney Şelalesi. Hatta Güney Şelalesi'ndeki gizli geçit. Bu gizli geçitten bahsetmeden önce Güney Şelalesi'nden bahsetsem daha iyi olacak.Güney Şelalesi, Denizli'nin merkezine 70km kadar uzaklıkta bulunuyor. İsmini aldığı Güney ilçesinde bulunuyor.  Şelalenin etrafını piknik alanları kaplıyor daha çok ama şu anda tabii ki koronadan dolayı işlev görmüyor bu piknik alanları. Zaten bu gezimde sadece şansıma üç grupla karşılaştık. Yani neredeyse hiç insan yoktu.Öncelikle şunu söylemeliyim ki şelale büyük değil. Daha önce daha büyük şelaleri gezdiyseniz çok doyuracak tarzda bir şelale değil. Görünümü çok hoş, küçük bir doğa harikası. Havaların daha iyi olduğu zaman gelirseniz muhtemelen buraya şöyle bir göz atıp piknik alanına geçmek isteyeceksiniz. Ama ben size buranın şelalesinin ardında aslında nasıl başka bir doğa harikası olduğundan bahsedeceğim. 

Gizli geçidimiz bu merdivenler. Aslında çok gizli bir yerde değil. Şelalenin yanından piknik alanına çıkan bir yer var. Oraya çıktığınızda bu merdivenleri göreceksiniz. Fakat bu merdivenlerden çıktıktan sonra biraz daha tırmanmanız gereken bir kısım var. Çok zor değil tırmanmak. Hatta tırmanmak bile değil. Eğer ayağınızda rahat bir şeyler varsa kolaylıkla çıkabileceğiniz bir kısım. Ondan sonra benim asıl bayıldığım yer karşınıza gelecek. Şelalenin aktığı yer.Gittiğim çoğu yerin aksine burası inanılmaz derecede temizdi. Yerde bir tek çöp göremedim. Çok güzel bakılmış buralara. Diğer resimler:

21 yorum

 1. Yanıtlar
  1. Nefis kareler... Sonbaharın bütün renklerini yansıtıyor. Siz de çok şıksınız. Adeta bir moda dergisinin sayfalarından dökülmüş:) Artistik fotoğraf çekmek için harika bir fon.

   Sil
  2. Yer gerçekten çok güzeldi, yorumunuz beni çok mutlu etti, çok teşekkür ediyorum!=)

   Sil
 2. Renkler harika... Görsel şölen oldu bu:)

  YanıtlayınSil
 3. Tam sonbahar fotoğrafları. Bayıldım hepsine :)

  YanıtlayınSil
 4. Tadına doyulmaz sonbahar fotoğrafları olmuş bunlar <3

  YanıtlayınSil
 5. Yaprak dökümünde böyle yerleri gezmenin tadı daha başka oluyor, güzel fotoğraflar çekmişsiniz. Emeğinize sağlık.

  YanıtlayınSil
 6. Harika görseller Zeynepciğim, instada da görmüş, hayran kalmıştım. Sen de manzaraları öyle güzel tamamlıyorsun ki. Emeğine sağlık canım.

  YanıtlayınSil
 7. ya üstten ilk foto nefis yaa, bu fotiyi bir yerlerde kullanmalı, sonbahar kartpostalı gibi :)

  YanıtlayınSil
 8. fotoğraflar şahane, fotoğraf makinenizin marka/modeli nedir acaba :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle hem güzel yorumunuz hem de bloğuma uğradığınız için teşekkür ederim.
   Açıkçası henüz bir kameram yok, onun için para biriktiriyorum. Fotoğrafları telefonum Redmi Note 7 ile çekiyorum ve bazı programlar üzerinden biraz düzenlemeler yaparak daha kaliteli hale getiriyorum. Bu programları yakın zamanda sitemde paylaşacağım, merak ediyorsanız takipte kalın=)

   Sil
 9. Özellikle bazı fotoğrafların Sürreal bir havası var. Mevsimin tonları ile beraber etkileyici kareler ortaya çıkmış. :)

  YanıtlayınSil
 10. harika bir yermiş sahiden de en tepede suyun aktığı yerde oturup çay içmek nefis olurdu :) böyle gezi yazıların sayesinde evden çıkamadan evden çıkıp gezmiş gibi oluyorum çok hoş bu :)

  YanıtlayınSil
 11. Doğanın güzelliği sizin çekiminizle birleşince gerçekten çok güzel kareler çıkmış ortaya...

  YanıtlayınSil
 12. Merhaba hocam. Bloğunuz çok güzel. Yayınlarınızı beğenerek okuyorum.bende sizi bloğuma beklerim.

  https://yusufakmann.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 13. fotoğraflarda en çok dikkatimi yapraklar çekti, ne kadar muhteşemler..

  YanıtlayınSil
 14. Hârika fotoğraflar, tebrik ediyorum sizi.

  YanıtlayınSil
 15. Fotoğraflara sistemsel rütuşlar da ekliyor musunuz? Çok kaliteli gözüküyorlar. Makineniz de bu güzellikleri gösterecek donanımda olmalı. "Hey Jude" ile uğurluyorum sizi.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Makine olarak telefonum Xiaomi Red Mi Note 7 kullanıyorum ve evet resimleri daha kaliteli hale getirmek için kimi düzenlemeler yapıyorum.

   Sil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Kayıp Fısıltı