Güney Şelalesi'nde Çok Gizli Geçit

Kasım 21, 2020


Voovv... Bir gezi yazısı daha... Öncelikle şunu tekrar belirtmek istiyorum biz gittiğimiz her yerde sosyal mesafeye uyuyor ve maskemizi takıyoruz. Sadece fotoğraf çekilmek için insanlardan uzak yerlerde maskemi çıkartıyorum. Açıkçası bir süre gezi yazısı yazamayacağımı düşünmüştüm son korona vakalarından sonra.  Ama alınan önlemler bir hayli garip ama konumuz bu değil. Konumuz Güney Şelalesi. Hatta Güney Şelalesi'ndeki gizli geçit. Bu gizli geçitten bahsetmeden önce Güney Şelalesi'nden bahsetsem daha iyi olacak.Güney Şelalesi, Denizli'nin merkezine 70km kadar uzaklıkta bulunuyor. İsmini aldığı Güney ilçesinde bulunuyor.  Şelalenin etrafını piknik alanları kaplıyor daha çok ama şu anda tabii ki koronadan dolayı işlev görmüyor bu piknik alanları. Zaten bu gezimde sadece şansıma üç grupla karşılaştık. Yani neredeyse hiç insan yoktu.Öncelikle şunu söylemeliyim ki şelale büyük değil. Daha önce daha büyük şelaleri gezdiyseniz çok doyuracak tarzda bir şelale değil. Görünümü çok hoş, küçük bir doğa harikası. Havaların daha iyi olduğu zaman gelirseniz muhtemelen buraya şöyle bir göz atıp piknik alanına geçmek isteyeceksiniz. Ama ben size buranın şelalesinin ardında aslında nasıl başka bir doğa harikası olduğundan bahsedeceğim. 

Gizli geçidimiz bu merdivenler. Aslında çok gizli bir yerde değil. Şelalenin yanından piknik alanına çıkan bir yer var. Oraya çıktığınızda bu merdivenleri göreceksiniz. Fakat bu merdivenlerden çıktıktan sonra biraz daha tırmanmanız gereken bir kısım var. Çok zor değil tırmanmak. Hatta tırmanmak bile değil. Eğer ayağınızda rahat bir şeyler varsa kolaylıkla çıkabileceğiniz bir kısım. Ondan sonra benim asıl bayıldığım yer karşınıza gelecek. Şelalenin aktığı yer.Gittiğim çoğu yerin aksine burası inanılmaz derecede temizdi. Yerde bir tek çöp göremedim. Çok güzel bakılmış buralara. Diğer resimler:
Yorumlar

 1. Renkler harika... Görsel şölen oldu bu:)

  YanıtlayınSil
 2. Tam sonbahar fotoğrafları. Bayıldım hepsine :)

  YanıtlayınSil
 3. Tadına doyulmaz sonbahar fotoğrafları olmuş bunlar <3

  YanıtlayınSil
 4. Yaprak dökümünde böyle yerleri gezmenin tadı daha başka oluyor, güzel fotoğraflar çekmişsiniz. Emeğinize sağlık.

  YanıtlayınSil
 5. Harika görseller Zeynepciğim, instada da görmüş, hayran kalmıştım. Sen de manzaraları öyle güzel tamamlıyorsun ki. Emeğine sağlık canım.

  YanıtlayınSil
 6. ya üstten ilk foto nefis yaa, bu fotiyi bir yerlerde kullanmalı, sonbahar kartpostalı gibi :)

  YanıtlayınSil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.