Işıklı Gölü Gezisi

in Denizli, Kumkısık, Denizli, Türkiye

 


Işıklı Gölü bizim köye çok yakındır. Çocukluğumda ailemle, akrabalarla çok sık gitmişizdir. Çok severdim orayı. Yanında da çok lezzetli bir restoran bulunurdu. Hep balık yerdik. Doğası hep büyülerdi beni. Ege tarafına tekrar gelmişken tekrar gitmek istedim buraya. Biz de cuma günü gittik.Gittiğimde bir değişiklik fark ettim. Aslında birkaç değişiklik. Öncelikle restoranı tamamen kapatmışlar. Ortada restoran kalmamış. Ve göl suyu gözle fark edilir şekilde çekilmiş. Buna çok üzüldüm. İnternette yazana göre 100m kadar çekilmiş ama bu sayı daha fazla muhtemelen. Beni üzen ama şaşırtmayan bir diğer şey ise şimdi daha kirli olması. Sinirlerimi bozan bu durumu fotoğraflamak istemedim ama her yerde su, kola ve bira şişeleri vardı...Işıklı Gölü aynı zamanda Çivril Gölü olarakta geçiyor. Tatlısu gölü. Büyük Menderes nehri bu gölden çıkıyor. Bu göl birçok kuş türü için yumurtlama, kuluçka ortamı sağlıyor. Bu yüzden koruma altına alınan bir göl.Göl tam olarak Denizli'nin Çivril Ovası üzerinde yer alıyor. Denizli'nin merkezinden bir 120km kadar uzaklıkta. Bu üzücü durumlara rağmen hala güzelliğini koruyor. Denizli'de gidilebilecek en güzel doğa yerlerinden biri.

***

Instagram: @kayipfisilti9 yorum

 1. Suların çekilmesi küresel ısınmadan dolayı, pis olması bizden dolayı maalesef. Fotoğraflar çok güzel, eline sağlık. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Küresel ısınma da aslında bir nevi bizden dolayı =)
   Teşekkür ederim

   Sil
 2. Eskiye göre bozulmuş yazmaniza rağmen fotoğraflarda mükemmel görünüyor:)

  YanıtlayınSil
 3. Fotoğraflar nefis, suların çekilmesi ve kirlilik üzücü. Umarım en azından daha kötüye gitmez.

  YanıtlayınSil
 4. Fotoğraflar bir harika ama maalesef tahribat çok üzücü. :(

  YanıtlayınSil
 5. Bu yerin en çok sevdiğim kısmı, gölün üzerinde durmuş olan kirli/eskitme tarzı sandalları. Eskiden gittiğini söylemişsin, eskiden nasıldı bilmem amma velakin görüntü gerçekten çok kötü. Keşke bir bakım yapılsa, yem yeşil otların, ağaçların olduğu bir ortam olsa. Çok fazla zor bir şey değil aslında. Madem koruma alanı gibi bir yer ise, yapılması da gerek.

  YanıtlayınSil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Kayıp Fısıltı