Şubat 01, 2021

Pandemi Sonrası Gezilecek Yerler Listesi


Ağaç Ev Sohbetlerinin yetmiş altıncı haftasında yine bir güzel konu ve yine bir liste hazırlama zamanı. Bu haftanın konusunu da Kavanozdaki Beyin hazırlamış ve konumuz şu şekilde;

Pandemi bir gün bitecek ve bütün olanlardan sonra hayata dikkatli şekilde karışacağız. Belki sosyal mesafe kuralları artık hep geçerli olacak belki maske de uzakdoğu ülkelerinde olduğu gibi kalabalık alanlarda yoldaşımız olmaya devam edecek tedbir için.. Peki evlerde hapsolduğumuz bu sürecin ardından nasıl bir tatil hayaliniz var? Nereye gitmek ve ne yapmak istiyorsunuz? Gerçekçi düşünerek ve size uygun şartlar altında gerçek planlarınızdan söz edin bakalım :)


Pandemi Sonrası Gezilecek Yerler Listesi


Korona maalesef ki bitecek gibi gözükmüyor zaten imkansız bitmesi. Bu başlı başına yetmezmiş gibi bir de mutasyona uğramış hali çıktı başımıza. Ve profesörlere göre mutasyon geçiren korona için duble maske takmalıymışız, çok ciddiye almalıymışız. Yani biteceğine artık zaten kimse inanmıyor ama en azından bunun için önlemler güzelce alınsa, aşıları, tedavileri çıksa, bağışıklık kazansak ya da artık hayatımızı nasıl en az etkileyecek seviyeye getirecekse o seviyeye gelse de hepimiz derin bir nefes alıp hayatımızı yaşamaya devam etsek.


Bloğumu takip edenler bilir; gezmek, keşfetmek benim için başlı başına bir tutku. Gezmeyi, gezdiğim yerlerin fotoğrafını çekmeyi, bunları paylaşmayı delicesine seviyorum. Bu dönemde yine geziyor olsam da insanların fazla olmadığı yerleri gezmeye ve mesafe gibi kurallara çok önem veriyorum. Bu gezilerin her biri bana çok ayrı tat verse de pandemiden dolayı gidemediğim, gezemediğim yerler de bulunuyor ve bu iş bitince mutlaka gideceğim o yerler:


 • Karadeniz Turu
Karadeniz'in doğasına resimlerde, dizilerde, filmlerde gördüğüm kadarıyla aşığım. Çok uzun zamandır gitmek istesem de gitmeye fırsatım olmadı. Şimdi bir karavan da olduğuna göre gitmek çok keyif verecek fakat kamp alanları her zaman çok kalabalık oluyor. Bu yüzden gitmek riskli olduğu için bekleyip ilk fırsatta gitmeyi planlıyorum.

 • Doğu Ekspresi
Ne şanslılar ki pandemi dönemi öncesi bir grup arkadaşım doğu eksperi ile seyehat etme fırsatı buldular. Anlattıkları, yaşadığı tecrübeler, çektikleri resimler... İçim gitti, çok imrendim. Mutlaka bu yolculuğa çıkmalıyım pandemi sonrası!

 • Antalya
Antalya birçok kez gitmiş olsam da yine eskisi gibi birçok turistin olduğu, insanların hep rahatlıkla dışarı da olduğu günlerdeki gibi bir tatil geçirmek istiyorum. Ayrıca deniz manzaralı o teleferiğine de mutlaka binmek istiyorum!

Bunlar pandemi sonrasında en çok gitmeyi istediğim ya da öncelikli olarak yapmayı planladıklarım. Peki pandemi döneminde gidemediğiniz ve en çok gitmek istediğiniz yer neresi? Yorum kısmında belirtebilir ya da siz de bu etkinliğe katılabilirsiniz!

***
*Resimler Olimpos'ta İki Gün isimli yazıma ait.Yorumlar

 1. Umarım pandemi biter ve siz gezip görmek istediğiniz yerlere bir an önce gider bol bol fotoğraflarını çeker, bizlerle paylaşırsınız:)

  YanıtlayınSil
 2. Doğu ekspresi olayını bende çok yapmak istiyorum ya, bakalım artık şartlar elverirse :))

  YanıtlayınSil
 3. Ahh, doğu ekspresi gerçekten de nefis bir yolculuk. Umarım en kısa sürede yaparsın :)

  YanıtlayınSil
 4. Aynen benimde çok merak ettiğim bir olay, doğu ekspresi.
  Kısmet olursa ne alâ.
  :)

  YanıtlayınSil
 5. Bir gün bitecek elbette bu salgın ama işte insanların umursamaz tavırları ve doğru önlemlerin alınmaması durumu biraz uzatıyor. geçmişteki salgınlara baktığımızda onlar da feci olaylarmış bitmeyecek gibiymiş ama bitmiş bu da biter elbette.
  antalyada yaşıyorum o teleferiğe daha ben de çıkmadım ama çok merak ediyorum pandemi bitsin de gelirsen bir çay içeriz eğer istersen ne güzel olur :) karadeniz turu ve doğu ekspresi de çok güzel valla hepsini gerçekleştirmeni dilerim bol bol fotoğraflarla yine bir sürü geziler anlatırsın bize de, çok seviyorum senin gezi yazılarını :)

  YanıtlayınSil
 6. Sokağa çıkma kısıtlama sona ersin çok bunaldık

  YanıtlayınSil
 7. yaaaa hayallerim yeniden yeşermeye başladı:) silerden okudukça benim de hayal kurasım geliyor

  YanıtlayınSil
 8. hadiii işallah maşallah yaa belki yazaaaa :)

  YanıtlayınSil
 9. Karadeniz Turu benimde hayalini kurduğum gezilerden. Aslında karavan olması pandemi ile ilgili ulaşım, konaklama ve yemek vb. dezavantajları avantaja çevirmek için büyük kolaylık:-) Keyifli akşamlar:-)

  YanıtlayınSil
 10. Güzel bir liste olmuş gerçekten. Umalım da en kısa zamanda bitsin pandemi.

  YanıtlayınSil

Hakaret içeren ya da rahatsızlık verici yorumlar ve gönderiden alakasız yorumlar paylaşılmayacaktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim.