Social Media

Japon Parkı'nda Bir Gün Daha


Konya'nın en sevdiğim yerlerinden biri Japon Parkı. Konya'nın gezilecek her yerini gezdim. Beyşehir Gölü bir, Japon Parkı iki benim gözümde. Şöyle kışı henüz hissetmemişken, hatta sonbaharın tadı bile yavaşça belirirken bir daha uğrayayım dedim buraya. Her mevsimde çok ayrı güzel burası. Zaten takip edenler bilir, buradan önceden bahsetmiştim. Hem yazın, hem kışın resimler paylaşmıştım. Şimdi ki resimlerde de sonbaharın etkisinde...
Yinede, önceki gönderileri sildiğim için, kısacık bahsedeyim buradan. Burası Konya'nın Selçuklu ilçesinin Kosova mahallesinde yer alıyor. Yani şanslıyım ki, bana yakın! Konya ve Kyoto Belediyeleri arasında imzalanan kardeş şehir anlaşması sonrasında yapılmış. İçinde isminden anlaşılabileceği üzerine Japon mimarisinden etkilenilmiş oturma yerleri ve restoranlar; ayrıca yine Japonlara özgü bitkilerin bulunduğu, küçük ve büyük göllerle süslenilmiş 36 bin metrekarelik bir alan.

Arkadaki evlerin manzarayı bozduğunu ben de düşünüyorum, evet. Keşke bir şekilde görünmeseydi oralar. Çünkü parkın etrafı normal apartmanlarla dolu. Restoranda bir kere oturmuştum geçen sene gittiğimde fakat Japon yemeği yeme fırsatım olmadı çünkü gittiğimde belirli günlerde Japon yemeklerinin çıktığı söylenmişti. Ama tekrar gideceğim ve o zaman ilk Japon yemeği tecrübemi yazacağım -hiç yemedim daha önce-. 


Japon yemeklerinin yanında kahvaltılıklar da bulunuyor. Hafta içi 8:30-12:00 saatleri arasında, hafta sonu ise 08:30 – 13:30 arasında açık oluyor. Rezervasyon gerektirmiyor ama bazen yer olmayabiliyor. 

Bu gittiğimde önceden birkaç kez buraya uğramış olmama rağmen önceden keşfetmemiş olduğum bir yolu keşfettim. Yukarıdaki resimdeki yol. Nedense küçük bir mutluluk verdi bu yol. Böyle uzun ince, etrafı bitkilerle, ağaçlarla dolu bir yol. Hatta bu yolda evlerde görünmüyor, sanki Japonya'da büyük bir ormandasınız hissini veriyor. Bu nedenle beni çok etkiledi.


Sonbahar mevsimi ne giyersen giy normal karşılanabilecek dönem, hava nasıl olursa olsun herkes de farklı bir kombinle karşılaştığımız o garip dönem. Tişört, askılı, ince, kalın, kazak, palto, şort, her türlüsüne denk geliyoruz. Ama ben soğuklar gelene kadar içime ince giyinip üzerimde özellikle şalı bırakamayanlardanım! (Hmm... Evet, hemen yukarıdaki resimde neredeyse bırakacakmışım gibi, farkındayım!) Peki siz nasıl bir giyimi tercih ediyorsunuz?


Diğer resimler...
***

Eğer gönderilerimi beğeniyorsanız ana sayfamın en altındaki haber postasına abone olabilirsiniz! Böylelikle son gönderilerim mailinize hemen düşüverir!
Diğer gezi yazılarımı okumak için: link

12 yorum

 1. Resimler çok güzel.Binalar bozmuş ambiyansı sahiden.

  Üşüme modu yüksekçe olduğundan bende kışlık kıyafetlere oldukça yakın giyiniyorum sonbaharda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, keşke olmasaydı o apartmanlar. Kalın giyindiğim zamanlar özellikle öğlenleri çok terliyorum. O yüzden yanıma ceket, şal türü şeyler tercih ediyorum. Tabii bu nerede yaşadığımıza da bağlı. :)

   Sil
 2. Muhteşem... Keşke böyle parklar çok daha fazla olsa ülkemizde. 💜💜💜

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi, daha çok ve daha büyük olmalılar! :)

   Sil
 3. Fotoğrafların kalitesi çok iyi. Japon Parkı' nı ben de çok severim. Defalarca gittim. Bir keresinde bir arkadaşımı götürdüm. İstanbul' da birkaç yıldır yaşıyordu, yeni dönmüştü. Güzel vakit geçiririz diye götürdüm söylediği şu oldu: Aman buranın bir esprisi yokmuş. İstanbul' da çok daha güzel yerler var.
  İnsan neden kıyaslama gereği duyuyor anlamıyorum. Bir hava alalım, sohbet edelim diye götürdüm. İstanbul' da da adım başı her şey pahalı ve koca binalarla sarılı etraf.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul'un güzelliği ayrı tabii. Ama buranın, Japon Parkı'nın doğası güzel. Belki arkadaşın park tarzı yerleri pek sevmiyordur. Boşver, Konya'nın her yerini gezdim. Eğer biraz gezilirse tarihi ve doğası bakımından çok güzel bir yer olduğu anlaşılır diye düşünüyorum:)

   Sil
 4. yine fotiler de her şey de giyimin de hepsisi ne güzel :)

  YanıtlaSil
 5. Japon Parkı uzuun süredir gideceğim yerler listesinde ama bir türlü gidemedim hala:) Gizli, daha önce görmediğim yollar bulunca ben de nedensiz mutlu oluyorum:) Bu arada saç rengini çok beğendimm~

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım gidebilirsiniz! Küçük olsa da çok güzel, görülmesi gereken bir park. Ahh saç rengi demeyin, koyulttum baya, yine de çok teşekkür ederim:)

   Sil
 6. Konya'nın merkezini çok gezdim fakat çevresini pek gezmedim. Aslında baya bir gezi potansiyeli var. :) Ayrıca retro tarzını yansıtan kıyafet kombin vs süper olmuş. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konya'nın çevresinde de çok güzel yerler var.
   Teşekkür ederim:)

   Sil

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Yorum yapmadan önce;
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına,
2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymayı ihmal etmemeye,
3. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise İletişim sayfasını kullanmaya özen gösterelim.

Instagram