Cuphead Oyun İncelemesi

Ne sinir bozucu bir oyun bu böyle! Evet, bu oyunun olayı sinir bozucu olması. Peki bu kadar sinir bozucu oyunu niye oynuyoruz? Çünkü çok güzel görsele, ilginç bir hikayeye sahip ve de tamamen beceri isteyen bir oyun. Hırs yapmak da buna cevap ayrıca.2017 yılında Studio MDHR tarafından çıkan bu oyunun şu an Steam fiyatı 31TL. Oyun inanılmaz güzel bir grafikle, çok eskilerin çizgi filmlerini andıran temasıyla karşıma çıkıyor ve direkt beni kendine bağlıyor. Şu hani Bugs Bunny, Duffy Duck gibi çocukluğumun vazgeçilmez çizgi filmlerinin tadını veriyor. Önce bir oyunun fragmanını paylaşayım:Oyunda Cuphead ve Mugman adında iki arkadaş bulunuyor ve ikisinden birini seçerek ya da arkadaşınızla beraber bu oyunu oynayabiliyoruz. Biraz haylaz olan bu arkadaşlar kumar oynuyorlar ve kazanacaklarından çok emindirler. Bu yüzden ortaya ruhlarını koyarak bir şeytanla kapışıyorlar ve kaybediyorlar. Kaybedince de ruhlarını vermemek için bir yol arıyorlar. İşte hikayemiz bu şekilde başlıyor.İlk bölüm bile inanılmaz zorlu olarak başlıyor. Bölümler iki aşama. Biri normal diğeri zor seviye. Zor seviyede, normalden farklı olarak farklı mekanikler ortaya çıkıyor. Bu yüzden önce normali bitirip sonra zorlu seviyeye geçmek daha mantıklı. Biraz elimiz alışıyor. Ayrıca zorlu bölümleri bitirmek yeni bölüme geçmek için gerekli. Onları yapmadan geçemiyoruz. Bir yandan karşımızdaki canavarları elimizdeki silahla öldürmeye çalışıyorken bir yandan da sürekli onlardan kaçmak durumunda kalıyoruz. Her canavarın ayrı bir özelliği var, bölümleri geçmek için bu özellikleri ezberlemek ve belki de aynı bölümü on - on beş kere oynamak gerekiyor. Belki de daha fazla! Sizin yeteneğinize kalmış artık o. Sürekli ölüyoruz ve baştan başlıyoruz. Genel olarak oyunu oynarken çok sinirlensem de, sövsem de, güldüğüm ve keyif aldığım kısım da çok oldu. Oynamalı mısınız? Kesinlikle. 5/5'lik bir oyun.


Tüm oyun incelemelerimi görmek için: OYUN İNCELEMELERİ


6 Yorum

 1. Oyunun fragmanı çok karışık ve dağınık görünüyor. :) Eski çizgi filmleri sevmediğim için ilgimi çekmedi. Oynadığım tek bir oyun var gerçi onu da ayda yılda bir oynarım. :)) İyi eğlenceler dilerim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında oynayınca neden o kadar dağınık olduğunu anlayabiliyorsunuz ve takmıyorsunuz. Oyunun türü o şekilde. Yani karşında canavarlar olacak ve onlardan kaçacaksınız/öldüreceksiniz vs. Eski çizgi filmleri sevmeyen biriyle karşılaşabileceğimi düşünmezdim açıkçası ama olabilir tabii. Siz oyun oynamıyorsunuz çok, evet. Teşekkürler yorumunuz için :)

   Sil
 2. hımm, gıcık ama iyi diyosun, duymadım, bakarım, piki, saool :)

  YanıtlaSil
 3. :) İlgi çekici görünüyor. Bu ara oyunları toptan boşverdim ama bir göz atacağım.
  Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sıralar oyunlarla çok haşır neşir olduğum için ben de bir süre toptan ara vereceğim sanırım. Teşekkürler yorumunuz için:)

   Sil