Hakkımda

Hey, ben Zeynep! Çocukluğumdan beri dillere karşı, özellikle de ingilizceye karşı hep bir ilgim olmuştur. Lise dönemimin sonlarında da edebiyata ilgim oldukça arttı ve bolca kitap okumaya, denemeler yazmaya başladım. Böylelikle iki ilgi alanımı bir araya getirerek İngiliz Dili ve Edebiyat bölümünü okumaya karar verdim, şu anda son sınıf öğrencisiyim.

Bölümüm dışında hayatımda iki kilit nokta var: yeni yerler keşfetmek ve fotoğraf çekmek. Hayvanları ve doğayı çok seviyorum ve bunları fotoğraflamaktan, gözler önüne sermekten büyük zevk duyuyorum. Şu anda profesyonel bir kameram olmadığı için elimdeki android telefon ile en güzeli elde etmeye çalışıyorum.

Sitemi ise 15 Mayıs 2018 tarihinde ilk defa Bir Günce adı altında açmıştım. O günden bu yana çok fazla değişiklik geçirdi. En son 14 Ağustos 2021 yılında son haline, yani bu haline kavuştu. Az önce dediğim gibi sitemin asıl konuları edebiyat ve gezi. En çok istediğim şeylerden biri bohçamı sırtıma atıp dağları aşmak, Kayıp Şehir Atlantis'i bulmak, içim sıcacık bir şekilde kutuplarda auroraları izlemek, çöllerde deveye binmek... Belki bunların hepsini yapamayacağım ya da belki de yapacağım, hayat ne gösterir bilemem ama bu maceralarıma siz de katılabilirsiniz! Gezi Günlüklerimi okumak için tıklayın.

Gezi sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda farklı dünyalara yolculukları da çok severim. Edebiyata dair yazılarımı (kitap incelemelerimi&önerilerimi, şiir analizlerimi, kendime ait denemelerimi vs.) görmek için: Farklı dünyalara yolculuk...


Fiziksel ve farklı dünyalara gezilerimin dışında bir de içsel yolculuklarım var. Bu yolculukları görmek isterseniz: İçsel yolculuklarım...


Sitemde en çok üzerinde durduklarımdı bunlar. Bunlar dışında da anlatmak/paylaşmak istediğim her şey üzerine yazıyorum. Tarifler, sohbetler, müzik, oyun vs.

Instagram

Kayıp Fısıltı. Theme by STS.