Hakkımda

Hey, ben Zeynep! Çocukluğumdan beri dillere karşı, özellikle de ingilizceye karşı hep bir ilgim olmuştur. Lise dönemimin sonlarında da edebiyata ilgim oldukça arttı ve bolca kitap okumaya, denemeler yazmaya başladım. Böylelikle iki ilgi alanımı bir araya getirerek İngiliz Dili ve Edebiyat bölümünü okumaya karar verdim, şu anda son sınıf öğrencisiyim.
Bölümüm dışında hayatımda iki kilit nokta var: yeni yerler keşfetmek ve fotoğraf çekmek. Hayvanları ve doğayı çok seviyorum (olurda bir gün çok zengin olursam hayvanları koruma adına bir çalışmada da bulunmak isterim) ve bunları fotoğraflamaktan, gözler önüne sermekten büyük zevk duyuyorum. Şu anda profesyonel bir kameram olmadığı için elimdeki android telefon ile en güzeli elde etmeye çalışıyorum.


Sitemi ise 15 Mayıs 2018 tarihinde ilk defa Bir Günce adı altında açmıştım. O günden bu yana çok fazla değişiklik geçirdi. En son 14 Ağustos 2021 yılında son haline, yani bu haline kavuştu. Az önce dediğim gibi sitemin asıl konuları edebiyat ve gezi. Okuduğum kitapları paylaşıyor, bazen çeviri yapıyor, bazen kendi denemelerimi paylaşıyorum. Gezi ve edebiyat dışında da birçok konu da yazıyorum; düşüncelerim, günce, tarifler, oyun/dizi/film önerileri gibi.