Hakkımda

Benim HakkımdaBenim adım Zeynep. 1997 doğumluyum. Egeliyim. Küçüklüğümden beri yabancı dillere karşı hep ilgim olmuştur, özellikle de ingilizceye. Lise hayatımın son iki senesinde de edebiyata olan ilgim oldukça arttı. Bolca kitap okumaya ve denemeler yazmaya başladım. (Öyle ki eğer bir gün kazara zengin olursam yapacağım ikinci şey hayalimdeki kütüphaneyi açmak olacak.). Böylelikle bunu meslek haline getirmeye karar verip en sevdiğim iki şeyi - ingilizce ve edebiyat - bir araya getirerek İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi olarak okumaya başladım. İngiliz Dili ve Edebiyatı, üçüncü sınıf öğrencisiyim şu anda.

Okul dışındaki hayatımda ise iki kilit nokta var: görmediğim yerleri keşfetmek ve fotoğraf çekmek. Doğayı ve hayvanları çok seviyorum (olurda bir gün... bir gün kazara zengin olursam ilk yapacağım şey hayvanları korumak adına bir çalışma olacak) . Bunları fotoğraflamaktan çok zevk alıyorum. Şimdilik ne yazık ki profesyonel bir kameram olmadığından elimde ki Android telefon ile en güzeli elde etmeye çalışıyorum.

Ayrıcaaa... Oyun canavarıyım diyebilirim. Boş zamanlarımın çoğunu kendimi bildim bileli oyun oynayarak geçirdim. Hatta ne yazık ki hayatımın bir döneminde  çok fazla abartarak hayatta birçok şeyi kaçırdım. Neyse ki bu bağımlılıktan kurtulup hayatımı etkilemeyecek şekilde hala bu alışkanlığım devam etmekte.

Özetle; dünyanın güzelliklerini gözler önüne sermek için, o anları yakalamaya çalışıp kamera çekim tuşuna basıp duran, sabahları ilk iş olarak kahvesini eline alıp oyun oynayan, geceleri ise ilham veren müziklerini açıp bir şeyler yazıp çizmeye çalışan (kesinlikle resim yeteneğim yoktur, sadece karalama) ya da kitap okuyan birinin blogusundasınız. Ayrıca kulaklığında Pink Floyd, The Beatles, Joe Satriani, HIM, Nightwish gibi gibi isimleri duymayı seven biriyle karşı karşıyasınız.

Blogum Hakkında

15 Mart 2019 tarihinde Bir Günce olarak açtığım blogumu 15 Mayıs 2020 tarihinde domain alarak "Kayıp Fısıltı" olarak değiştirdim. Öncelikli olarak deneme yazılarımı paylaşmak için açtığım bu blogum tamamen kişisel bir blogdur. Deneme yazılarının dışında da birçok kategoride yazmaktayım.

Gezi: Gezi kısmında gezip gördüğüm yerler hakkında bilgi vermekteyim ve fotoğraflar paylaşmaktayım.
Edebiyat: Edebiyat bölümünde bir çok şeyi ele almaktayım. Kitap analizleri, alıntılar, mitoloji, drama gibi konuların yanında kendime ait çalışmalar da bulunmaktadır (öykü gibi).
Dizi & Film: Bu bölümde izlediğim ve genelde beğendiğim dizi ve filmlerle ilgili yorumlarımı, analizlerimi paylaşıyorum.
Müzik: Sevdiğim müzikleri, bazen anlamlarını bazen de bu müziklerin neye dayanarak ortaya çıktıklarını anlatan gönderiler paylaşıyorum.
Oyun: Oynadığım oyunlar hakkında incelemeler ve haberler bulunmakta.
Diğer: Yukarıdaki konuların dışında "Bir Günce" başlığı altında günlük yazmakta, blogger temaları adı altında kendime ait blogger temaları, fotoğraf arşivi, rehberlik, sohbet gibi birçok konu bulunmaktadır.


Umarım beğenirsiniz.