Erken Yılbaşı Kutlamasında Evgeny Grinko Konseri

Öncelikle herkesin yeni yılını kutlarım. Biliyorum ki pandemi başladığından beri ülke olarak çok zorlu zamanlar geçirdik. Hepimiz yıprandık. Yeni yıl kutlama isteğimiz bile azaldı çoğumuzun. Benim hiç azalmadı açıkçası. Her yıl kar yağdığında nasıl çocuk gibi mutlu oluyorsam, heyecanlanıyorsam aynı şekilde yılbaşı içinde geçerli. Benim içinde çok zorlu geçen dönem oldu ama yine de yeni yıl benim için bir silkelenme, yenilenme dönemi. Umudum var. Diğer sene her şey daha iyi hatta çok çok daha iyi olmasına dair umutlarım. Peki siz bu sene yıl başı için ne düşünüyorsunuz? Kutlayacak mısınız, planınız var mı? Yorumlarda sizin de planlarınızı okumayı çok isterim!
Arkadaşımla yılbaşında bir şeyler yapalım diye güzel bir etkinlik, güzel bir konser ararken yılbaşında hiç bize göre bir konser ya da etkinlik olmadığını fark ettik. Ayrıca finallerim ayın üçünde, yani hemen yılbaşından sonra başlıyor. Üstelik ücretler de belli. Konserlere bakarken Evgeny Grinko konserine rastladık. Aslında ben Evgeny Grinko'yu yıllardır dinlerim ve konserine çok gitmek istemişimdir. Ama olmamıştı, şimdi elime böyle bir fırsat doğduğu için çok mutlu oldum.


Cumartesi sabahı hazırlanıp dokuza doğru hızlı trene son beş dakika zar zor attık kendimizi. Neredeyse kaçırıyorduk. Çok güzel kar manzaraları eşliğinde iki saatte Ankara'ya vardık. Otel girişimizi yapıp biraz dinlendik. Konser akşam saat 20:30'da ATO Conresium'da idi. ATO Congresium, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir kongre, fuar ve etkinlik merkezi. Buraya ilk defa gittim ve çok beğendim. Şansımıza da yılbaşı fuarı vardı. Birçok hediyelik süs eşyası bulunuyordu. Aralarında dolandıktan sonra konser alanına doğru yürüdük.Konser alanı üst kattaydı. Beni çok sevindiren bir şey oldu ki o da sınırlı sayıda imzalı Evgeny Grinko cd ve plakları bulunuyordu. Sağ olsun canım arkadaşım hemen bana hediye etti. Konser alanına girdiğimizde salonu çok beğendik. Çok geniş olmasına rağmen düzen ve rahatlık vardı. Biz ortalarda bir yerde yerimizi kaptık. Sahne gayet hoş görünmesine rağmen sadece konser zamanı karanlık olduğundan dolayı sahnedekilerin yüzlerini seçmekte zorlandık. Ama sorun değildi.


Rus piyanist Evgeny Grinko'nun bateri ve gitar çaldığını bu konserde öğrenmiş oldum. Konser dehşet iyiydi, burada anlatamam bile aldığım hazzı. Gittiğim en iyi konserlerdendi. Orkestrasının muhteşemliğinin yanı sıra ses ve ışıklandırma için de kendi adamlarını getirmiş olduklarından inanılmaz bir atmosfer vardı. Ne yazık ki paylaşacağım videolarda kalite hiç belli olmuyor. Karanlık olduğundan dolayı ve de yüksek seste telefonum iyi kayıt alamadığı için. Aralarında iyi çıkanı paylaşacağim sadece.


Evgeny Grinko'nun çok sevdiğim Carousel eserinden bir kesit:Bazen orkestra eşliğinde, bazen tek başına piyanosunu çalarken izleyicileri de şarkının içine almayı unutmadı EvgenyGrinko. Parmak şıklatmalarıyla, ritimli el hareketleriyle seyircilere de ritim tutturdu. Ayrıca izleyicisini güldürmeyi, şaşırtmayı da başardı. Mesela ilk şarkısının ardından: "Merhaba, ben Evgeny Grinko ve bunlarda arkadaşlarım" ve kimi şarkılarının ardından "Tesekkürler, tesekkur ederim" diyor Türkçe olarak ve hem bizi gülümsetiyor hem de bizi önemsediğini hissettiriyor.  Ayrıca konser tam bitecekken yani müzisyenler sahneden ayrıldıkları sıra ve herkes ayaklandıktan sonra birden tekrar sahneye çıkarak "Bir şarkı daha çalmaya karar verdik" diye dönerek en çok beğenilen şarkılarından Valse'ı ikinci kez çalarak bizi şaşırttılar ve sevindirdiler.


İnanın kaliteli bir şarkıcının konserleri, izlediğimiz kliplerden çok daha büyülü oluyor. Bu da onlardan biriydi. Asla unutamayacağım bir gece geçirdim. Umarım siz de iyi bir yılbaşı geçirirsiniz ve tekrardan...


herkesin yeni yılını kutluyorum 💖

12 Yorum

 1. Hayallerimin ötesinde bir yeni yıl kutlaması olmuş! Evgeny Grinko konseri olduğunu bilsem, şubat ayında Ankara'daki doktor kontrolümü öne çeker mutlaka ben de giderdim. Sizin adınıza çok sevindim. İyi yıllar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh keşke gelebilseydiniz, muhteşemdi. Ama Grinko çok fazla Türkiye'ye geliyor. Yine gelir bence. Size de iyi yıllar!

   Sil
 2. Ben yazarken valse dinliyorum :D

  YanıtlaSil
 3. Selamlar, videoyu da dinledim, harika zaman geçirmişsiniz. Anlamadığım, seyirciler bis yaptırmadılar mı? Kendi kendilerine mi tekrar sahne aldılar. Yoksa bis sonrası bir parça daha çalalım mı dediler?
  İyi seneler diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmm, o kısmı düzelttim. Biraz anlam hatası olmuş. Demek istediğim seyirciye de ritim tutturttu. Ve, evet. Seyirci bir şey yapmadı. Kendileri geri döndüler. O yüzden herkes ayaklanmışken geri çöktü.:)

   Size de iyi seneler!

   Sil
 4. Güzel zaman geçirmişsiniz, iyi yıllar dilerim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim evet çok güzeldi gerçekten benim için. Sizin de yılınız iyi geçsin inşallah :)

   Sil
 5. ooooo ne güzel, evgeny canlı dinlemek güzel olmalı tabii, ato eveet, ticaret odası salonu, sana da iyi yıllar, kar ve yılbaşı heyecanın hiç bir zaman bitmesiin, heyecan dünyada en güzel şeey ;) ben evde yalnız giricem oyuncaklarımla neşeyle :)

  YanıtlaSil
 6. Çok eğlenceli bir an olmuş :) Sağlıklı, huzurlu yıllar olsun İnşaAllah :)

  YanıtlaSil
 7. Evgeny Grinko konserine ben de gitmeyi çok istiyorum. Ankara konserini görmüştüm. Çok soğuk olur diye plan yapamadık. Belki bir dahaki sefere. :)
  Güzel bir akşam olmuş, sizin adınıza çok sevindim. :)

  YanıtlaSil