Spy x Family | Anime Önerisi

Spoiler (detay) içermez.


Çok eğlenerek izlediğim bir animeden bahsetmek istiyorum: Spy x Family. Normalde Tatsuya Endo tarafından yazılmış bir manga olan bu seri, 9 Nisan 2022 tarihinde dizi olarak yayınlanmaya başladı. Şu an 2 sezondan oluşuyor ve 3. sezonu da ilerleyen zamanlarda gelecek. Sezonlar 11, 12 bölümden oluşuyor ve bölümler 20 dakika civarı sürüyor. Şu an IMDB puanı 8,5/10; benim puanımsa 10/10.
Dizimiz ülkeler arasında gerilimin fazla olduğu ve casusluğun yaygın olduğu kurgusal bir dünyada geçiyor. Üst düzey bir hükümet görevlisine ulaşabilmek için seçkin bir okula sızmakla görevlendirilen Twilight (Alacakaranlık, resimde soldaki) adındaki casusun maceralarını izliyoruz. Bunu yapabilmesi için Alacakaranlık bir aile kurmalı ve çocuğunu seçkin okula göndermelidir. 


İşin ilginç kısmı ise Alacakaranlık hiç evlenmemiş, bekar bir adamdır. bu yüzden bir çocuğu evlat edinmeye ve ailesiymiş gibi rol yapabilecek bir eşe ihtiyacı vardır. Anya adında dünya sevimlisi bir kızı evlat edinir ve Anya'nın akıl okuma yeteneği vardır. Eş olarak da Yor adında da bir suikastçıyı bulur. Fakat kimse kimsenin ne olduğunu bilmemektedir. Alacakaranlık, Yor'un suiksastçı olduğunu ve Yor da, Alacakaranlık'ın casus olduğunu bilmemektedir. Ve tabii ki Anya'nın da zihin okuyabildiği bilinmez. Fakat Anya, zihin okuyabildiği için her şeyin farkındadır. Casusluk, komedi ve aile unsurlarının birleştiği güçlü bir konuya sahip anime. Karakterlerin kendine has, gelişmiş özellikleri sayesinde diziyi seve seve takip ettim. Bazı yerlerde Naruto ile ilgili benzerlikler, hatta ona atıfta bulunduğunu düşündüğüm yerler oldu. Bazı karakterlerin anlatım biçimi Naruto ile ilişkilendirilebilir. Anya'nın okul arkadaşı, ve Alacakaranlık'ın da ulaşmaya çalıştığı ailenin oğlu olan, Damian Desmond karakteri Naruto'dan Sasuke karakterine oldukça benzediğini düşünüyorum. Ayrıca ilerleyen bölümlerde yine Naruto'da özel bir güç olan Rasengan tekniğine atıfta bulunduğunu rahatça görebilirsiniz. Tabii bunlar diziyi taklit şeklinde göstermiyor. Kendine has, çok hoş bir şekilde ilerliyor dizi.Önceden anime önerilerine başladığımda bahsetmiş olmalıyım ki normalde anime sevmem çizimlerinden dolayı. Fakat bunun dışına çıkabilmiş diziler var ve bu da onlardan biri. Anya'nın yüz ifadeleri, Yor'un utangaçlığı, Alacakaranlık'ın kılık değiştirebilme özelliği oldukça iyi bir şekilde çizilmiş ve aksettirilmiş. İzlemeli misiniz? Kesinlikle bir göz atmaya değecek, son derece eğlenceli ve ilgi çekici bir seri. Manga versiyonu internetten bulabilirsiniz. 


***

Instagram: @kayipfisilti

Tüm dizi önerilerimi görün

Tüm dizi&film önerilerimi görün


Kaynak
İlk ve ikinci resim: Wallpaper Abyss 3. resim: Wallpaper Flare

5 yorum

 1. bir anime sever olarak bunu pandemide izleyip sevdiydim :)

  YanıtlaSil
 2. Bu animeyi biliyorum ama daha izleme fırsatı bulamadım. Eğlenceli bir konusu var. 😃

  YanıtlaSil
 3. Çok şirin duruyor bakayım buna:)

  YanıtlaSil
 4. Bir animesever olarak hemen göz atacağım :) Biz bu aralar Kimi ni Todoke (From Me to You) izliyoruz. Nedense çok sevdik, iyi hissettiriyor :)

  YanıtlaSil
 5. Bu tarz filmler izlemiyorum. Emeğinize sağlık. Kolay gelsin

  YanıtlaSil

Son Instagram Gönderilerim
@kayipfisilti

Instagram

Kayıp Fısıltı. Theme by STS.